Hodnocení SK Semily, podzim 2012/2012
Ostatní
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 03 Prosinec 2012 15:23

Převzato z Krkonošského deníku včetně rozhovoru s hlavním trenérem a sportovním manažerem Miroslavem Procházkou.

Semily výsledkově nezklamaly, naopak. Hráči odešli ze hřiště častěji s bodovým ziskem než s porážkou. Bravo!

Jako nováček měl místní klub před vstupem do letošního ročníku divize hodně nejasností. Záchranářský cíl zůstává aktuální i po odehrání podzimu. Ale při vzpomínce na poslední účast, kdy sezonu hráči takřka kompletně strávili na předposledním místě tabulky, tentokrát měli první polovinu ročníku úspěšnější.

Ačkoliv se i tentokrát Semily nachází na sestupové pozici, nakročeno mají mnohem lépe. Na kontě sečetli šestnáct bodů, předloni jich měli za celou sezonu dvacet. Zde ale výčet výrazných zlepšení zřejmě končí.

Střelecké trápení

Úvodních šest zápasů si kolora protrpěla. V té době totiž platila tvrdou nováčkovskou daň. Sice získala tři cenné body za tři nerozhodné výsledky, ale skórovat dokázala jen v domácím utkání s Pardubicemi, které skončilo 3:3. Jinak nula, nula, nic.

První výhru černobíle pruhovaný nováček získal až v osmém kole. Po nepříliš přesvědčivém výkonu si ji Semily za výsledek 1:2 přivezly ze hřiště dalšího nováčka z Holic. Mimochodem. Gól soupeře byl jediným, který na domácím pažitu hráči z Pardubicka na podzim vstřelili.

Tři body mohli svěřenci Miroslava Procházky získat ale už dříve. V domácím utkání se Lhotou pod Libčany jim byl upřen gól Petra Zboroně ze závěru duelu, který by býval rozhodl konečnou dvoubrankovou remízu.

Závěr drží ve hře

S přibývajícím počtem opadaných podzimních listů, jakoby ale forma a štěstí našly cestu i k Jizeře. Parta okolo spolehlivého gólmana Koudelky přesvědčivě přehrála Novou Paku. Když vyrýžovala vítězství i v Novém Bydžově a následně v posledním klání s Kutnou Horou, udržela se v těsném kontaktu se středem tabulky.

Zejména druhá půle s v té době druhým kutnohorským týmem byla famózní. Jakoby měly oba celky posty v tabulce prohozené...
Do hry letos kouč Procházka nasadil celkem třiadvacet hráčů. V podstatě se ale hra točila okolo úzkého okruhu třinácti fotbalistů, kteří odehráli více než deset zápasů. O branky se jich pak podělilo pouhých šest. Nejaktivnějším v tomto směru byl host z Turnova Martin Ježek, jenž se trefil šestkrát. O jeden gól méně pak do sítí soupeřů nastřílel obránce Juraj Hrmo.

Faktem zůstává, že Semily přezimují na 14. místě, což není žádný trhák. Pokud se ovšem srovnají původní ambice s bodovým ziskem a ne zcela beznadějnou výchozí pozicí, nemusela by záchrana zůstat v oblasti utopie. Pozice kolory bude na jaře jistě složitější v tom, že ji žádný ze soupeřů již nepodcení...

Inu, faktorů je hodně. Důležité též bude, s jakým kádrem do odvet Semily vstoupí.

Procházka: „Ke středu tabulky je blízko!"

V loňském roce v jednu chvíli koketoval s možností působení v jabloneckém Mšeně. Nakonec okresní města nevyměnil a druhým místem v krajském přeboru vrátil divizi trochu nečekaně do Semil. Ačkoliv trenér MIROSLAV PROCHÁZKA říká, že je s umístěním týmu nespokojen, jedním slovem i on dodává, že ke středu tabulky je blízko.

Semily totiž v žádném zápase nepatřily k výraznějším favoritům, a proto je šestnáctibodový zisk pro jarní část velkým příslibem. Pokud se funkcionářům podaří zachovat alespoň stávající kádr, mohly by jejich „ovečky" v příštím roce reálně bojovat o setrvání v celostátní soutěži. Tím by zastavili už tradiční přesuny oddílu mezi krajskou a republikovou úrovní.

Jako nováček jste chtěli překvapovat, což se vám dařilo. Jak jste se šestnácti body a s minimální ztrátou na střed tabulky spokojen?
Umístění není dobré, protože je sestupové. Ale bodů je relativně, k možnostem klubu, dost, což svědčí o vyrovnanosti soutěže. Ke středu tabulky je celkem blízko.

Je jistě příjemné, že jste ze hřiště odcházeli častěji s bodem (4 výhry a 4 remízy), než s porážkou (7). Jakou filozofii se snažíte mužstvu vštípit?
Fotbal se hraje pro lidi, které jsme chtěli bavit. Ale ne vždy se to podařilo. Osobně preferuji technický a kombinační fotbal s výsledkem 4:3, oproti skóre 1:0. Hráči tento způsob hry znají a snaží se ho dodržovat.

Koho byste zařadil mezi podzimní opory?
Osu týmu tvoří zcela jistě gólman Koudelka. V poli jsme pak spoléhali zejména na obránce Hrma, Vlacha a Kočího, vepředu se dobře prezentoval Ježek.

Kádr je poměrně úzký. Budete v zimě hledat posily nebo budou v Semilech dál dostávat šanci dorostenci?
Mužstvo se točí okolo sedmnácti fotbalistů, což je podle mě maximum. Hráči, kteří nehrají, jsou pak často uražení, což na kabinu nepůsobí dobře. Proto jsem se musel také rozloučit se záložníkem Kanavalem, jemuž tak před posledním utkáním hostování skončilo o 45 minut dříve než bylo domluveno.

Nejlepšímu podzimnímu střelci Ježkovi také končí hostování. Budete v zimě usilovat o jeho prodloužení?
Hráči Ježkovi se u nás líbí a chtěl by pokračovat,takže je to předmětem jednání. Jsou zde i další hostování na prodloužení, ale i u nich se bude teprve jednat, protože je to také záležitost financí.

Jaké zápasy byste zařadil mezi nejpovedenější, a které byste označil naopak jako nejhorší?
Myslím si, že jsme v žádném utkání herně vyloženě nepropadli, ale výsledkově to někdy bylo špatné. Nejvíc mě mrzí utkání se Dvorem Králové, s Ústím nad Orlicí a se Mšenem. Spokojený naopak mohu být s vystoupeními proti Svitavám, Dobrovici, Nové Pace, Novému Bydžovu, ale i Jirnám.

V létě jsme se bavili o finanční situaci klubu. Je oddíl zajištěn pro jarní část?
Všem, kteří mají vztah k semilskému fotbalu bych chtěl poděkovat. Je otázkou dalšího jednání, zda do klubu vstoupí další partneři. Inženýr Charvát je nám ale hodně nakloněn a máme od něho příslib, že fotbal v Semilech padnout nenechá. I nám to přináší další chuť do práce a budeme se snažit dostat klub zase o krůček výše.

Zdroj: www.krkonosskydenik.cz

Lp.:29.11.2012

 

 

 

 

©2020 www.sksemily.cz
created by | www.sindyk.net