SK Semily - TJ Slovan Hrádek nad Nisou 2:1 (1:0)

Souhrn 19.kola – dorost SK Semily

Výsledek: SK Semily - TJ Slovan Hrádek nad Nisou 2:1 (1:0)

Sestavy: SK Semil: Vrána (45.Zamastil) – Špidlen, Maleček , Pácalt (65´ Strmiska), Motejlek, Liška, Hradecký M. (67´ Hradecký O.), Vancl (58´ Lukeš M.), Morávek, Frolík, Lukeš T.

TJ Slovan Hrádek nad Nisou: Laluch – Šalát J., Šámal, Šalát J., Zsiga, Strya, Kincl, Gazquez, Bartoš, Badi, Bednář – Teolog, Bobvoš

Rozhodčí : Maruška, Dytrt, Přikryl Branky: 13. Liška, 70. Hradecký O. – 88. Gazquez

Vstup do jarní části sezóny 2014/2015 se přiznám nám zrovna moc nevyšel, a tak jsme se potřebovali už konečně chytnout a uhrát výsledek za tři body, k čemuž nám měl napomoci soupeř, se kterým jsme na jeho hřišti hráli velice otevřený fotbal se spoustou zvratů. Nedělní odpoledne nám zpříjemnil jarní deštík, pažit byl skvěle připraven .... Do zápasu jsme vstupovali v sestavě, která zahajuje jarní zápasy, stále nám chybí opora zadních řad Dominik Seifert, ale když máte na každý post kvalitně stejnou náhradu, je to prostě pohoda, a na to se trenér domácích může spolehnout. Do utkání jsme vstoupili aktivně a troufnu si tvrdit, že to nám vydrželo po celý zápas, od začátku jsme se drali před soupeřovu branku, náš tlak se stupňoval až do okamžiku kdy Lukeš T. přistrčil Frolíkovi a ten byl v pokutovém území faulován. Penalta - střelec Liška a SK Semily vede v 13.minutě - 1:0. I další průběh utkání naznačoval mírnou převahu domácích, opravdu spoustu šancí, ale i „ofsajdových pastí“ si sám na sebe připravil Lukeš T., kdyby to bylo možné tak si ty ofsajdy i sám rovnou mává... Pěkná akce byla z kopačky Malečka, který posunul Vancla a ten vyslal Lukeše, kterého až těsně před bránou „zastavil“ hostující obránce. Z této akce se na opačné straně vyklubala první nebezpečná střela hostujícího Šaláta J., kterou kryl chytající Vrána. Těsně před koncem prvního poločasu se po nádherném vybídnutí pasem na pravačku rozběhnutého Frolíka, který si bohužel ve snaze rychlé kličky míč předkopnul nad rámec svých možností. Balón ale ještě doběhl Morávek, který nevypustil souboj o balón, a byla z toho další střela na branku hostí. Jde se do kabin .... Do druhého poločasu jsme vystřídali gólmany a na lavičce se začali připravovat další borci, kteří měli potvrdit své kvality i v kratším časovém úseku než základní jedenáctky, hodně jsme očekávali od Lukeše M., který cítil ve vzduchu hattrick, a pak také vždy bojovně naladěného Strmisku, aby se nakonec nejvíce radoval třetí hráč ze střídačky, ale nepředbíhejme.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, ale přeci jenom si začal soupeř dovolovat více a více, ono taky za stavu 1:0 byl zápas otevřený, i přesto měli více ze hry domácí, a to i díky střídajícím playerům. Nádherná fotbalová akce začínala u Morávka na naší půlce, který se zbavil dvou hráčů soupeře, přistrčil na Frolíka, ten vysunul Lukeše T., který se dokázal prosadit přes hostujícího stopera a už jen sledoval (stejně jako celá lavička všichni diváci) jak míč míří do brány (nebo do tyče?), a tak přiběhnul Hradecký O. a doťuknul balón do brány, 68. minuta zápasu - 2:0. Minuty přibývaly a zápas se chýlil ke konci, za zmínku stojí akce Morávka, který předvedl svoje kvality, dokázal si odclonit soupeře a jen gólové zakončení chybělo této akci. Pak si ještě nechali borci z obou týmů udělit žlutou kartu, když hostující Gazquez se zastával našeho hráče, že to faul nebyl a stejně tak i domácí Liška vysvětlovat rozhodčímu, že píská parádně. No a závěr zápasu patřil dvěma hráčům, hostujícímu Gazquezovi, který si prošel našimi obránci jak nůž máslem a jen skvěle pozičně vyběhnutý Zamastil nedovolil soupeři skórovat. Bohužel naši se tím nepoučili a po další takovéto kličkované Gazqueze hosté vstřelili v 88.minutě svůj první a naštěstí jediný gól zápasu - 2:1. A vůbec, hosté si v závěru zápasu dovolovali čím dál více, ale od toho tam máte borce jako Strmiska, který nepřipustil jako starej mazák, žádné polemizování o tom, kdo že dnešní zápas vyhraje a odebíral soupeři jeden balón za druhým.

Pěkný zápas, slušný soupeř, zasloužený výsledek a konečně za tři body.