FK Pěnčín/Turnov - SK Semily 2:1 (1:1)
Napsal uživatel Administrator
Úterý, 30 Říjen 2012 08:23

Okresní divizní derby v neděli proběhlo v Turnově i přes začátek zimy před slušnou diváckou návštěvou. Semily se sice ujali vedení, ale domácí byli herně lepší a ke dvěma gólům, kterými otočili stav ve svůj prospěch, trefili ještě třikrát břevno branky Semil. Na obou stranách hrají fotbalisti, kteří nedávno působili v druhém klubu (Brett, Kanaval, Ježek, Bohatý), takže jistě nebyla nouze ani o předzápasová hecování mezi hráči.

Domácí nastoupili ve vítězné sestavě z Dobrovic a začali útočně. Střela po Bernátově akci mířila do břevna, následně semilského brankáře Koudelku prověřil dvakrát Petřík. Ve 26. minutě po rohu Bárty mířil míč těsně nad branku. Z ojedinělé šance udeřili Semilští a Veg byl hned úspěšný - 0:1. Turnov se ale nesložil a za dvě minuty už bylo srovnáno. Po střele Bárty se míč dostal k Petříkovi, který pohodlně pod břevno zavěsil. V závěru poločasu trefil ještě ze 30 metrů břevno V. Hurt.

I druhý poločas začali aktivněji domácí a v první šanci mířil nad Novotný. V 59. minutě Bárta hlavou trefil pouze Koudelku. Rozhodující moment utkání přišel v 68. minutě. Trestný kop zahrával Bernát na zadní tyč a trefil přesně levou šibenici - 2:1.V 80. minutě ještě dobrou šanci Koubka chytil Koudelka a v 85. Koubek trefil ve vyložené pozici znovu břevno!

„Podali jsme dnes bojovný a dobrý výkon, takže je výhra naprosto zasloužená. Po dvou zápasech má trenér Emil Šafář šest bodů, takže se začínáme zvedat," uvedl k utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

„První poločas jsme sehráli solidní a mohli jsme doufat v koutku duše v remízu, ale ve druhé části už byli domácí lepší. Znovu jsme dostali rozhodující gól ze standardky, to je naše bolest," dodal trenér SK Semily Miroslav Procházka.

SK Semily:

Koudelka - Vrchovský (60. Ševčík), Vlach, Hrmo, Bohatý - Veg, Kanaval, Hájek, Hartman (81. Kázmer) - Ježek, Buček.

Fakta:

Branky: 35. Petřík, 68. Bernát - 33. Veg. Rozhodčí: Matějček, ŽK: 3:3. Diváků: 300

V příštím kole SK Semily hostí FK Jiskra Mšeno – Jablonec nad Nisou.  Hraje se v sobotu 3.11. 2012 od 14-00 hodin.