SK Mírová pod Kozákovem - SK Semily 1:5 (1:2)
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 11 Listopad 2013 13:09

1. kolo krajského přeboru libereckého kraje (13. hrané) hráno 9.11. 2013 na fotbalovém stadionu v Sekyrkových Loučkách.

„Derby“ s provinčním, maximálně 1.b-třídovým mančaftem bylo jasnou záležitostí okresní Kolory. Na podmáčeném, avšak regulérním trávníku nadělili hosté domácím předpokládané bůro.

Zkraje střílel Hartman, Jíra vyrazil na roh. Poté gólman domácích Jiří Jíra ve 2. a 3. minutě začaroval. Skóre otevřel v osmé minut po Ryplově centru Kysela – 0:1. Mírová srovnala zásluhou Špíny po zaváhání Semil v minutě osmadvacáté. První půli ukončil dělovkou Hrmo – 1:2.

Převaha hostů byla znát i celý druhý poločas, už v 51. zvýšil Šulc – 1:3. Výborný gólman domácích Jíra zabraňoval nejhoršímu. V 73. minutě po přesném centru kapitána Bretta zavěsil Kočí – 1:4. Po svých promrhaných šancích se probudila dorostecká naděje Semil Kysela a 81. minutě dal definitivu výsledku – 1:5.

„Hrálo se na těžkém terénu, který ale splňoval parametry. Celý zápas jsme si pohlídali, domácí nás vůbec neprověřili. Zasloužené tři body“, uvedl po utkání asistent trenéra SK Jan Brett.