SK Semily - FK Sokol Živanice 2:1 (1:0)
Sobota, 22 Srpen 2015 18:42

V prvním poločase byla hra vyrovnaná a čekalo se na první gól. Ten přišel těsně před přestávkou, kdy hlavičkový souboj vyhrál Suk a Ježek proměnil průnik na brankáře. Na začátku druhé půle mohli domácí výhru pojistit, ale to se při několika šancích nepodařilo. Naopak z nenápadné akce, po které následovala standardní situace, soupeř srovnal brankou, jenž vstřelil M. Ujec. Poté měly několik šancí obě mužstva. Na semilské straně dvakrát pronikl až před brankáře Suk, ale strážce svatyně hostů vždy včas vyběhl. Živanice dokonce vstřelily gól, ale ten nebyl správně uznán pro dlouho předtím avizovaný ofsajd.

Vypadalo to, že se schyluje k penaltám, které se kopou v divizi při nerozhodném výsledku. Zrodil se ale ještě klíčový moment. V 85. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen živanický M. Ujec a domácí z následné standardní situace vstřelili rozhodující gól Polívkou, kterému prodloužil míč hlavou Linhart. V samotném závěru už si domácí cennou výhru ujít nenechali.

„V prvním poločase naši hráči přesně plnili pokyny, ale nemohli jsme dlouho vstřelit gól. Ve druhé půli jsme čekali nápor Živanic, ten nepřišel, ale přesto hosté po standardce srovnali a měli i další šance. Přišel ale rozhodující moment v 85. minutě - červená karta a náš gól. Je to pro nás nesmírně cenné vítězství, protože nás v dalších kolech čekají těžké zápasy s Litolí a doma s Jablonečkem. Chci poděkovat všem hráčům, jak to zvládli," hodnotil zápas trenér Semil Miroslav Procházka.

Branka: 45. Ježek, 86. Polívka - 68. M. Ujec. Rozhodčí: Hůlka - Ježek, Krupa, ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (84. M. Ujec). Diváků: 250. Semily: Kraus - Hurt, Linhart, Nesvadba, Vlach - Abraham, Bína - Boško (65. Polívka), Brett (77. Rumler), Ježek - Suk (88. Hradecký).

Aktualizováno Neděle, 23 Srpen 2015 22:42