SK Semily - Nový Bor 3:2 (1:1) na penalty
Středa, 23 Září 2015 18:43

Domácí vstoupili do utkání aktivně, ale v 5. minutě neuhlídali náběh a centr zleva, který si Linhart nešťastně srazil do vlastní sítě (gól byl rozhodčími přiznán Šimoníkovi). Ve 26. minutě Nesvadba trestný kop zakroutil přes zeď k tyči a vyrovnal na 1:1. Domácí měli další šance, ale při těch největších dvakrát Polívka netrefil ideálně.

Na začátku druhé půle domácí znovu více tvořili hru, ale branka se jim vstřelit nepodařila. V 65. minutě byl vyloučen Hauer, který fauloval Ježka, který by už šel sám na brankáře hostů a obdržel za to červenou kartu. Domácí chtěli v přesilovce Nový Bor zlomit, vytvořili si až drtivou převahu, ale nešla jim vytvořit finální přihrávka. V 81. minutě se hosté dostali do ojedinělého protiútoku - Nesvadba se vzájemně držel s novoborským útočníkem a byla nařízená hodně přísná penalta, když několik minut předtím v podobné situaci na druhé straně hřiště zůstala píšťalka rozhodčího němá. Ještě v ponechané výhodě Broschinský trefil břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a ven. Nařízenou penaltu Broschinský proměnil a hosté naproti jinému vývoji zápasu najednou vedli 1:2. Domácí lavička poslala do hry za Hurta ofenzívnějšího Rumlera, a ten po 30 vteřinách jako zřejmě nejmenší hráč na hřišti dokázal hlavou z úhlu vyrovnat na 2:2.

Do konce utkání už další gól nepadl, takže na řadu přišly penalty. Z domácích hráčů dokázali všichni proměnit, ve čtvrté sérii přišel na řadu na novoborské straně Jan Broschinský, který už jednu penaltu v zápase proměnil. Gólman Kraus zkusil poprvé změnit stranu, kam skočí a vyšlo mu to, když míč chytil (na snímku vpravo). Po proměnění další penalty kapitánem Nesvadbou domácí straně poté mohla propuknout radost za zisk dvou bodů.

Ani po zisku dvou bodů nemohli být domácí trenéři spokojení, navíc příště čeká hráče těžké derby v Turnově. „V každém utkání nás bohužel sráží neproměňování šancí, které nám body přinést nemohou," dodal k utkání asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

Branky: 27. Nesvadba, 84. Rumler - 6. Šimoník, 81. Broschinský z penalty. Penalty: proměnili: Boško, Ježek, Rumler, Vlach, Nesvadba - Janů, Čurgali, Kubeš, neproměnil Broschinský. Rozhodčí: Kapoun - Baum, Teuber, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (65. Hauer). Semily: Kraus - Hurt (82. Rumler), Nesvadba, Linhart, Kočí - Hájek (66. Havlín), Vlach - Bína, Suk, Polívka (66. Boško) - Ježek.