FK Pěnčín-Turnov - SK Semily 1:0 (1:0)
Muži
Napsal uživatel hradecky   
Pondělí, 28 Září 2015 09:30

V brance hostů nastoupil poprvé Jan Masařík z jablonecké juniorky, jehož hostování Semilští dotáhli ve středu kvůli srdečním potížím druhého brankáře Vrány, ale před zápasem se při rozcvičení navíc zranil první brankář Kraus.

Hosté byli na začátku překvapivě mírně aktivnější, ale domácí se postupně rozehráli a začali si také vytvářet šance. Po dobře vypracované příležitosti ve 20. minutě už mohl do prázdné střílet Beníšek, ale balon nakonec skončil těsně vedle na boční síti. Ve 28. minutě už se domácí dočkali, v pádu ještě stačil Šimek míč prostrčit kolem semilského brankáře, kolem něj popadali další dva hráči, ale míč byl v té chvíli už na druhé straně branky u Bárty, který se nemýlil - 1:0. Šimek poté s bolestivou grimasou a pomocí trenéra Mencla odkulhal za postranní čáru, ale do zápasu se vrátil. Další branka už do poločasu nepadla i díky včasnému vyběhnutí Masaříka proti Šulcovi a nepřesným střelám Ježka a Suka na druhé straně.

Ve druhém poločase mohla další branka změnit ráz zápasu, ale ani na jedné straně brankáři překonáni nebyli. Na konci semilských akcí byl dvakrát kapitán Nesvadba, ale ani on neprostřelil domácí obránce a na turnovské straně pálil několikrát nebezpečně Papoušek, dvakrát vedle a jednou dobře zasáhl Masařík. V závěru oživil útočnou hru Turnova střídající Moravec, ve dvou velkých příležitostech ale nedokázal zakončit rychle a přesně. To už ale nemuselo domácí tak mrzet, protože těsnou výhru a tři body uhájili.

„Byli jsme dnes o gól šťastnější. Bylo to hodně o bojovnosti, ale díky jednomu gólu jsme vyhráli, a to se počítá. Ke konci zápasu mohl naši výhru potvrdit při dvou velkých šancích Moravec, ale neměl klid v koncovce. Kdyby proměnil, nemuselo to být tak nervózní až do konce," řekl po zápase jeden z trojice turnovských trenérů Petr Koubus.

„První poločas jsme hráli pasivně a domácí byli opticky lepší. Ve druhé půli se naše hra trochu zlepšila, byli jsme i po změně systému na 4-4-12 aktivnější. Dalo by se pozastavit nad některými výroky sudích v případě faulů. Ale utkání jsme si prohráli sami, když jsme nedali gól. Některé situace jsme řešili obráceně, když místo přihrávky jsme stříleli a místo střely přihrávali. Soupeři tak stačil jeden gól k vítězství," uvedl asistent trenéra SK Semily Jan Brett, který ještě dodal: „Chtěli jsme navázat na předchozí dvoubodový zisk, ale to co jsme předvedli v první půli, tak jsme nenavázali na nic a spíš si utahujem smyčku kolem krku."

Branka: 28. Bárta. Rozhodčí: Duchoň - Matějček, Ginzel, ŽK: 5:2. Diváků: 310. FKP Turnov: Hyka - Šimek (58. Krejčík), Novotný, Matoušek, Petřík - Kratochvíl, Kunst (75. Tvrdý), Bárta, Beníšek - Šulc (84. Moravec), Papoušek (90. Cigánek). Semily: Masařík - Boško (46. Rumler), Linhart, Nesvadba, Kočí - Brett, Hájek (46. Polívka) - Bína, Suk, Vlach - Ježek

Aktualizováno Pondělí, 28 Září 2015 09:57
 

©2020 www.sksemily.cz
created by | www.sindyk.net