FK Jaroměř - SK Semily 2:2 (0:1), na penalty 4:5
Pondělí, 16 Listopad 2015 19:28

Hosté začali v nedělním utkání v Jaroměři velmi dobře a už v 5. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře povedenou střelou Vlach, ale ten ji skvěle vyrazil. Za minutu střílel nebezpečně Hurt a po něm dorážel Abrahám, ale Ondráček byl opět na místě. Ve 23. minutě po faulu na Suka proměnil trestný kop z 25 metrů Nesvadba ve vedoucí gól. Hosté měli další velké šance, ale ty se už neujaly, což mohlo Semilské mrzet ve druhém poločase. Ještě před přestávkou si ale vytvořili šance i domácí, v největší z nich Kilevník trefil břevno.

Hosté se báli, aby ve druhé části nevyhořeli jako například v domácím utkání proti Ústí nad Orlicí, to se naštěstí nestalo. Naopak druhý gól přidal Hurt, když jeho nepovedený centr zapadl až za překvapeného domácího brankáře. V 80. minutě trefili hosté břevno a i následná dorážka šla mimo. V samotném závěru ovšem přišla slabá desetiminutovka semilských hráčů. V 81. minutě zakombinovali domácí Škoda, Seifert a Kilevník, míč propadl k úplně volnému Vladekovi, který levou nohou propálil vše a snížil na 1:2. Jaroměř se najednou tlačila za vyrovnáním, hosté mohli rozhodnout z brejku Bíny, ale ten nevyzrál na brankáře Ondráčka. V 88. minutě se Jaroměř přece jen dočkala vyrovnání, když Holub vyvezl míč, obešel několik protihráčů, předložil balon ideálně Kilevníkovi, který trefil přesně šibenici - 2:2. Při vyrovnaném stavu přišly na řadu penalty, za Semily proměnili Vlach, Rumler, Brett, Boško a Nesvadba, domácí jednou chybovali, takže bod navíc si odvezli hosté.

„Je to škoda, zasloužili jsme si vyhrát, bohužel jsme promarnili spoustu šancí. Pozitivní bylo, že se po zranění zapojili do zápasu Martin Abraham a Jan Brett, kteří si na těžkém terénu poradili a pomohly nám jejich zkušenosti. Nyní budeme pár dní odpočívat a po poradě se rozhodneme, v jaké podobě bude tým pokračovat," uvedl asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

Branky: 81. Vladeka, 88. Kilevník - 23. Nesvadba, 52. Hurt. Rozhodčí: Fojtík - Starý, Dujsík, ŽK: 1:1. Diváků: 140. Semily: Masařík - Bína, Brett, Nesvadba, Kočí - Vlach, Linhart - Hurt (85. Boško), Abraham (60. Rumler), Polívka - Suk.