Sokol Jablonec nad Jizerou - SK Semily 1:1 (0:1) - PK 4:3
Sobota, 09 Duben 2016 19:37

Začátek se domácím nepovedl. I když první šanci měl po rohu Rys, ale míč do branky nedopravil. V 10. minutě Tichý zaváhal s odkopem a Ježek křížnou ranou prostřelil Valeše. Hosté se tak nečekaně dostali do vedení a Jablonec musel doma dohánět manko. Hrálo se více na polovině hostí, s proměňováním šancí byli ale domácí na štíru. Macháčkova hlavička cíl nezasáhla, Šulcovu hlavu vytáhl Koudelka. Halamův trestný kop také zlikvidoval brankář Semil.

Po změně stran se tlak stupňoval, šancí přibývalo, jenže domácí se stále trápili s koncovkou. Rozkovec běžel sám na Koudelku, který jeho sólo vyrazil nohama. Macháček poté nastřelil tyč. Další zakončení Rozkovce vykopával z brankové čáry obránce. Totéž se stalo po hlavičce Tichého. Koudelka čaroval a zlikvidoval množství střel. Vydržel odolávat až do 90. minuty, kdy Macháček přistrčil Štemberkovi, který ze čtrnácti metrů k tyči nedal brankáři Semil šanci. V nastaveném čase hlavičku Tichého ještě zastavila ruka hostí a následovala penalta pro Jablonec. Míč si vzal Holman a Koudelka svůj parádní výkon vygradoval vyražením jeho pokusu!

„V následném penaltovém rozstřelu jsme byli lepší a připsali si o bod více. Remíza je zklamáním, opět jsme chybovali v začátku zápasu a museli dotahovat. Neproměníme ani ty nejvyloženější šance a v závěru jsme navíc pohrdli zahozením penalty. Hostující mladé mužstvo hrálo nesmírně houževnatě a obětavě, odměnou mu tak je bod, s kterým asi nepočítali," uvedl za jablonecký tým David Holman.

„Pro nezaujatého diváka šlo o zajímavé utkání, i když jsme se druhý poločas bránili, domácí v několika případech nepřekonali vynikajícího Koudelku. Za bojovnost a kolektivní výkon je bod zasloužený," sdělil asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

Branky: 90. Štemberk - 10. Ježek. Rozhodčí: Dobrý - Musil, Šafránková, ŽK: 1:3. Diváků: 208. Jablonec n. J.: Valeš - Rys, Halama, Tichý, Karásek (73. Chropůvka) - Štemberk, Rozkovec, Zemánek, Šulc (60. Žitka) - Macháček, Polívka (85. Holman). Semily: Koudelka - Hradecký, Brett, Vlach, Kočí - Štyrand (72. Liška), Bína, Hájek, Pácalt (78. Vancl) - Ježek, Suk.

Aktualizováno Neděle, 10 Duben 2016 20:40