Semily - Turnov 0:5 (0:3)
Pondělí, 09 Květen 2016 06:39

V prvních deseti minutách měl semilský Ježek dvě velké příležitosti, ale jednu střelu brankář Hyka vyrazil do tyče a poradil si i s druhou. Pak už na hřišti kraloval Turnov. V 11. minutě prostrčil balon Novotný a Moravec propálil Koudelku - 0:1. Druhý gól hostů přidal ve 29. minutě po samostatném úniku. Těsně před přestávkou přidali hosté gól třetí, když se trefil po rohovém kopu Havla přesně Šustr hlavou.

Na začátku druhé půle hosté několik příležitostí nechali nevyužitých, až v 71. minutě Daniel Hurt využil centr střídajícího Cigánka. Pak se ještě individuálně prosadil Horák a uzavřel účet zápasu na 0:5. V závěru měl ještě tutovku střídající Papoušek, ale skóre už se neměnilo.

„Turnov zvítězil naprosto jednoduchým způsobem a zaslouženě. Na začátku měl Ježek dvě gólovky na kopačce a pak už jen trestali Turnovští naše chyby nebo neuhlídané standardní situace. To bůro se nás drží jak nějaká infekce a ani nevíme, co by na to zabíralo," uvedl k utkání asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

„Byli jsme v derby jednoznačně lepší, kromě prvních deseti minut jsme poté měli utkání plně ve svých rukou, zasloužené tři body pro nás," doplnil vedoucí mužstva FK Turnov Petr Horáček.

Branky: 11. Moravec, 29. Havel, 43. Šustr, 71. D. Hurt, 76. Horák. Rozhodčí: Vaňkát - Kapoun, Teuber, ŽK: 0:3. Diváků: 150. Semily: Koudelka - Hradecký (46. Štyrand), Brett, Vlach, Kočí - Bína, Liška - Vancl (67. Motejlek), Suk, Pácalt (46. Morávek) - Ježek. Turnov: Hyka - Tvrzník (80. Matoušek), Kordík, Šustr, Petřík - Hurt, Novotný, Dlouhý (64. Cigánek), Havel (55. Tvrdý) - Horák, Moravec (80. Papoušek).