Bozkov - Semily 6:1 (2:0)
Úterý, 13 Září 2016 21:53

V sobotu se hrálo v Bozkově na Cihelném poli dlouho očekávané derby s velkým rivalem ze Semil. Počasí přálo a tak se sešlo dost příznivců obou táborů. Hra začala a hned ve 2. minutě kopali hosté přímý kop, který Kanaval vyrazil. Za minutu pro změnu kopali roh domácí, ale také bez úspěchu. V 8. minutě zachraňoval chybu domácích Kanaval, kdy vychytal nikým nezastaveného hráče hostí. V 9. minutě Plátek nacentroval míč zprava před bránu na hlavičkujícího Řeháčka a ten nemýlil- 1:0. Ve 13. minutě Řeháček tentokrát pouze přihrával na gól Vrchovskému, který už neměl problém dobře připravený míč do brány dorazit. V 15. minutě nebyl domácím uznán gól pro ofsajd. Za tři minuty zahrozili zase hosté, ale obrana si s jejich počínáním poradila. Ve 24. minutě měli hosté blízko ke snížení, ale Kanaval konečky prstů přece jen jejich „gólovku" vyrazil na rohový kop. Z něho šance přímo nevznikla, ale následně míč hosté nacentrovali před bránu od velkého vápna, kde už byl připraven další semilský hráč, ale jeho pokus těsně minul tyč. Domácím následně nebyl uznán další gól pro ofsajd, tentokrát ve 27. minutě. Za minutu mohli hosté snížit po chybě v obraně, kdy se ocitl sám před Kanavalem Frolík, ale nemířil přesně. Ve 40. minutě mohl navýšit Řeháček do prázdné brány, ale jeho pokus byl tečován hráčem hostí na rohový kop, ze kterého nevznikla opět žádná šance. A za dvě minuty na druhé straně hlavičkoval vedle tyčky po rohovém kopu Seifert. První poločas skončil a lépe se odcházelo do kabin domácím, s dvoubrankovým vedením a vidinou na slibný druhý poločas.

Po přestávce přišel pro domácí šok v podobě snižujícího gólu. Po autovém vhazování hostů se ujal míče Frolík, doběhl s ním až do velkého vápna a nahrál před bránu, kde už zakončoval bezchybně Otmar - 2:1. Domácí ale za dvě minuty opět odskočili na dvoubrankové vedení. Kanaval po ofsajdu rozehrával přímý kop, nahrál míč přímo před branku hostí, kde se nejlépe zorientoval Řeháček a nedal nejmenší šanci Zamastilovi. Další slibně vyvíjející se šance přišla pro domácí za dvě minuty, Lakatoš pronesl míč od půlky hřiště až do velkého vápna a odtud nahrál parádně Řeháčkovi, který ale bohužel trefil přímo gólmana. Další nepříjemná situace nastala pro hosty v 62. minutě po přímém kopu Tumy, který přihrál na Lakatoše, a ten přihrál před bránu, ale u míče byli o něco dříve Semilští. V 63. minutě uviděli hosté dvě žluté karty, jednu za faul a druhou za řeči a napětí začalo houstnout. Následný nařízený přímý kop nepřinesl nic, neboť Tuma trefil pouze zeď. V 69. minutě se mohli opět radovat domácí diváci po krásné akci Lakatoše, který centroval před bránu na hlavičkujícího Hypiuse - 4:1. A za dvě minuty přidali nabuzení domácí pátou branku, tentokrát se trefil Lakatoš po přihrávce od Bejdy. V 75. minutě přišlo střídání na obou stranách. Za kapitána Mazánka přišel Červený a u hostů za Otmara a Seiferta přišli M. Lukeš a T. Lukeš. V 79. minutě vyzkoušel Zamastilovu pozornost Řeháček. Za čtyři minuty zachraňoval vyběhnutý Kanaval situaci, kdy běžel sám na bránu T. Lukeš, ale gólman mu míč na poslední chvíli vykopnul. Naposledy vážněji zahrozili Semilští, když v 86. minutě překopli z velkého vápna těsně břevno. Poslední pomyslný hřebíček do rakve hostí přibil Červený z přímého kopu, který byl nařízen po faulu na Řeháčka na hranici velkého vápna - 6:1. Velké derby tak skončilo výrazně lépe pro Bozkovské.

„Konečně vítězství a ještě k tomu na domácím hřišti. Kluci tento úspěch už nutně potřebovali a ceníme si ho ještě více, protože šlo o výhru nad velkým rivalem ze Semil. Musím říct, že po celou dobu jsme byli lepší, lépe jsme kombinovali, přesnější přihrávky a měli jsme o dost více šancí. Takže zasloužené tři body. Příští týden nás čeká posílená Lomnice a tedy další pojizerské derby. Tam už se budou body sbírat o něco hůře," hodnotil utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

„Rychle jsme prohrávali, a to je vždy špatné, měli jsme několik dobrých příležitostí střelit branku, ale bohužel... Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, ale děláme stále hodně hrubých chyb a podle toho je výsledek utkání. Soupeři gratuluji ke třem bodům a k zaslouženému vítězství," uvedl trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 9. a 50. Řeháček, 14. Vrchovský, 69. Hypius, 71. Lakatoš, 90. Červený - 47. Otmar 2:1. Rozhodčí: Paulus - Ujka, Hrbáček, ŽK: 1:3. Diváků: 288. Bozkov: Kanaval - Plátek, Hypius, Tuma, Mazánek (75. Červený), Lakatoš, Prousek, Vrchovský (60. Havel), Řeháček, Bejda, Vanc. Semily: Zamastil - Štyrand, Javůrek, Hradecký, Seifert (75. T. Lukeš), Močkovský, Otmar (75. M. Lukeš), Frolík, Pácalt, Motejlek, Rypl.