Semily - Sedmihorky 2:3 (1:0)
Pondělí, 19 Září 2016 20:57

Do domácí sestavy se už zapojili Hájek a Liška, kteří byli na vysokoškolských pobytech v zahraničí, po trestu za vyloučení nastoupil i Grebeníček a také v týdnu získaný zkušený zadák Štěpán Zonyga, který naposledy působil paradoxně v Sedmihorkách. Hostům naopak v sestavě chyběl brankář Martin Špína, který byl po nemoci připravený jen jako náhradník na lavičce.

Od úvodních minut byly herně lepší Sedmihorky, ale ve 27. minutě předvedli Semilští rychlý přechod do útoku, dobře si naběhl pro balon Frolík, který se trefil přesně pod břevno. Hosté měli do konce první půle snad pět gólovek, ale buď šanci zkazili sami nebo je vychytal skvělý gólman Zamastil. V největší šanci byl ve 36. minutě Červinka, po něm Pařízek i Kroupa. Po poločase tak udrželi domácí nadějný výsledek 1:0.

Na začátku druhé části drželi domácí stále vedení a dál bojovali, ale v 62. minutě rozhodčí nařídil za ruku v pokutovém území penaltu. Tu proměnil kapitán hostů Kroupa a vyrovnal na 1:1. Domácí se poté přestali na chvíli soustředit, čehož využili hosté k dokonalému obratu po gólech Marka a Beneše. Stále ale nebyl konec utkání, trenér Grebeníček oživil sestavu dvěma střídáními a najednou domácí znovu bojovali, o to víc, když se v 77. minutě krásně trefil z 25 metrů kapitán Močkovský, a bylo to najednou 2:3. V závěru měly ještě dobré šance na gól oba týmy, na domácí straně v největší šanci slabě vystřelil Otmar, ale branka už nepadla a výhru udrželi favorizovaní hosté.

„Kluci bojovali a snažili se něco udělat i za nepříznivého stavu. Musím pochválit gólmana Zamastila, který chytil snad pět tutovek. Dobře zahrál i Frolík vepředu, škoda dvou chyb, takhle jsme znovu bez bodu, ale můžeme se z tohoto výkonu odrazit do dalších utkání. Máme už za sebou zápasy se třemi silnými mužstvy, nyní nás čekají hratelnější soupeři a už příště ve Frýdlantu se musíme poprat o body," řekl k zápasu trenér Semil David Grebeníček.

„Nebylo to pro nás tak jednoduché utkání, jak jsme si možná trochu mysleli. Domácí navnadil úvodní gól a my jsme v prvním poločase neproměnili pět gólovek. Ve druhé půli už se nám střelecky dařilo, škoda závěru, kdy jsme mohli domácí „dorazit", ale nechali jsme si dát kontaktní gól a až do konce jsme pak museli bojovat o výsledek," dodal vedoucí mužstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 27. Frolík, 77. Močkovský - 62. Kroupa z penalty, 71. Marek, 73. Beneš. Rozhodčí: Bahník - Horáček, Šmíd, ŽK: 4:1. Diváků: 170. Semily: Zamastil - Štyrand (84. Motejlek), Hájek, Zonyga, Javůrek - Hradecký, Grebeníček, Močkovský, Liška (74. Otmar), Pácalt (73. Seifert) - Frolík. Sedmihorky: Drahoňovský - Feurich, Kodr, Rada (34. Pařízek), Marek - Vaníček, Petrlák, Kroupa (91. Čermák), Holý (60. Beneš) - Červinka, Marcel Špína.