SK Semily 2004 - 2010
Ostatní
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 05 Duben 2010 13:05

SEZÓNA 2004/2005

Fotbalový klub SK Semily oslavil v roce 2004 sto let své činnosti. Po oslavách největších úspěchů klubu v historii přišel nenadálý pád. Odchod sponzorů, hráčská krize, problémy nejvyšších činovníků SK znamenalo poslední místo v České fotbalové lize. Zimní přestávka byla těžká, zůstali pouze srdcaři. Níže viz reprodukce z deníku SPORT z února 2005:

Česká fotbalová liga bude na jaře pokračovat pouze se sedmnácti účastníky, neboť tým SK SEMILY ze třetí nejvyšší soutěže odstoupil. Důvodem jsou chybějící finanční prostředky. „Předseda našeho klubu pan Pavel Pražák dnes na ČMFS písemně posílá, že končíme“, oznámil ČTK místopředseda SKS Milan Maruška.

Dále se dovídáme: Zpráva o odstoupení SK SEMILY podle vyjádření Josefa Nikodéma z ČMFS pro ČFL, že po doručení oficiální zprávy ze Semil budou jejich výsledky anulovány a ČFL dohraje zbylých 17. týmů. SK Semily postoupily do třetí nejvyšší fotbalové soutěže v republice v roce 2000 a postupně obsadily 11., 10., 15. a 13. místo.

V jarních měsících roku 2005 nahrazuje fandům zaniklý A-tým rezerva, která například poráží rivala z Turnova. Krize ale vrcholí, B-tým je zrušen a odhlášen z krajského přeboru. Ze zbylých hráčů je vytvořen nový A-tým, který odmítá právo na účast divizi a začíná krajském přeboru libereckého kraje.

SEZÓNA 2005/2006

Tým SK SEMILY hraje krajský přebor pod vedením trenérů Romana Brožka a Jiřího Krystana. Hra, výkony a body jsou mizivé, v půlce podzimu tak přichází nový trenér, ex-ligista Jiří Tymich a Semily končí s 8-mi body na chvostu tabulky. V zimní přestávce střídá ve funkci vedoucího mužstva Josefa Zamastila Jan Brett z Rokytnice a mužstvo postupně začíná nacházet svou tvář. SK Semily se zachraňují se ziskem 23-bodů se sedmibodovým náskokem na předposlední Stráž nad Nisou.

Začátkem roku 2006 se koná valná hromada SK Semily, kde je zvoleno do výboru stávající vedení, doplněné novými tvářemi, např. Janem Brettem.

SEZÓNA 2006/2007

Sezóna „plná očekávání“. Z Turnova přišel úspěšný trenér Zdeněk Schovánek a ofenzivní záložník Lukáš Brož. Na pozici sportovního manažera SK přichází bývalý gólman Semil z let 80-tých Ladislav Čičmanec. Podzimní sezóna je slušná, páté místo a nevelká ztráta na vedoucí FKP Turnov.

Jaro se ale Semilským nepovedlo, jeden z klíčových hráčů Brett jde hostovat do divizních Sedmihorek. V dubnu trenér Schovánek rezignuje,nahrazuje ho Miroslav Procházka, který tým dovedl na 10.místo v tabulce se ziskem 34 bodů. První místo patří FKP Turnov.

SEZÓNA 2007/2008

Nová sezóna pod trenérem Mirkem Procházkou a vedoucím Janem Brettem. Mančaft se probral a proháněl čelo tabulky. Velké blaho pro poctivé semilské fanoušky a fans club Kravín. Podzim Semily končí na pěkném 4-tém místě se ziskem 22 bodů a ztrátou 6.bodů na vedoucí Českou Lípu. SK Semily nastupovaly převážně této sestavě:

Sedláček (Jíra) – Štěpnička, Krystan (Klazar), Lupa, Holeček – Vrchovský (Kočí), Brett, Brož, Coufal L. – Nezavdal (Aubrecht), Janata

Na konci roku 2007 se koná volební valná hromada do které již nekandiduje stávající vedení. Tím de-facto končí cca 25-ti letá éra místopředsedy Luboše Klazara a předsedy Pavla Pražáka. V čele nového výboru SK Semily zasedá Miroslav Procházka a Jan Brett, dále staronově Josef Soukup, a pak Martin Rypl a Ladislav Pražák.

SEZÓNA 2008/2009

Tým je delší dobu pohromadě a ambice klubu jsou velké. Poprat se s největším aspirantem na postup s PFC Českým Dubem o nejvyšší místa. Podzim je do posledních kol vyrovnaný, Semily ztrácí bod na vedoucí Dub, ale v posledním kole se nedaří. Český Dub je první, Semily druhé se tří-bodovým mankem.

Jaro je pro Semily opět zakleté. Mužstvo z pracovních povinností opouští ofenzivní tahoun a střelec Lukáš Brož, hra je rozháraná, nedaří se a špatné výsledky nakonec vyústí v konečné 7.místo v tabulce.

SEZÓNA 2009/2010

V roce 2009 slaví SK Semily 105-let své činnosti. Na pouť svatého Petra a Pavla se koná benefiční zápas veteránů: KOLORA SEMILY – LIAZ JABLONEC. Více viz. pozorná reportáž Ilji Todorova Krkonošském Deníku:

V letošním roce slaví fotbalový klub SK Semily 105 let trvání fotbalu Semilech. V rámci tohoto výročí byl v sobotu 27. 6. 2009 sehrán zápas staré gardy Semil a Jablonce. V semilském dresu nastoupili matadoři Řípa, Filinger, Škovránek, Pašta, Fiala, Kalous, Vodrážka, Zamastil, Brožek, Preissler, Krystan, Dohnal, Bareš a další. Jablonecký tým vede trenér Procházka a bere si například ligistu Fukala. O rozhodování se staral nestranný sudí Pavlín Jirků, který drží otěže zápasu ve svých rukou. Zápas začal popíchnutím spíkra Láďi Šindelky, že pan Roman Brožek nedal za Semily 10-let gól. Jmenovaný se naštval a vymetl šibenici jablonecké brány….Semily ale stejně v zápase tahali za kratší konec, fyzická kondice už nebyla co bývala. V poločasové přestávce převzali pánové J. Soukup, J. Vaňátko, V.Křapka a I. Todorov ocenění za letitý přínos klubu SK Semily. Konečný výsledek je 2:4 pro Jablonec, i přes tři neproměněné pokutové kopy Semil v nastavení….

První mužstvo SK Semily mezi tím vstupuje do přípravy. Ambicí je opět atakovat čelo tabulky, a to se daří. Zapracované posily z jara Hartmana a Brauna doplňuje Matocha, Kobr nebo J. Veg. Tým je silný a vítězí v podzimní části krajského přeboru s 25. body před Desnou a třetím Mšenem.

Soupiska SK Semily:

Brankáři: Horáček Jan, Sedláček David , Obránci: Dohnal Bohumil, Feri René, Kobr Lukáš, Matocha Pavel, Kočí Martin, Štěpnička Jan, Braun David, Veg Tomáš, Záložníci: Veg Jakub, Brett Jan , Makula Kamil, Aubrecht Oldřich, Bohatý Petr, Havel Martin, Coufal Leoš, Útočníci: Vrchovský Jaroslav, Hartman Jiří, Stehlík Břetislav, Fišera Matěj

Realizační tým: Trenér: Procházka Miroslav, Asistent: Krystan Jiří

V listopadu 2009 bylo potvrzeno stávající vedení klubu SK Semily valnou hromadou.

Další novinky fotbalového klubu SK SEMILY se dozvíte na právě Vámi čtených zbrusu nových internetových stránkách – www.sk.semily.cz.

lp.31.3.10

Aktualizováno Pondělí, 05 Duben 2010 13:13
 

©2021 www.sksemily.cz
created by | www.sindyk.net